Hakkımızda

SınavlaraHazırlık.Net, 2016 yılında eğitimin geleceğinin "Uzaktan Eğitim"de olduğunu düşünen ve bu amaçla ABC Uzaktan Eğitim'i kurmuş olan bir ekibin 2020 yılında faaliyete aldığı sınavlara hazırlık platformudur. Öğrencilerin, ilk etapta yüz yüze öğrenimde gördüğü kalitede bir öğrenim görmesi amaçlanmıştır. Bununla beraber mekan ve zaman bağımsız olmanın verdiği avantajla öğretmenlerle aynı ilde, ilçede ve hatta aynı ülkede bulunma zorunluluğu artık ortadan kalktığı için Türkiye'nin dört bir yanında bulunan konusunda uzman öğretmenlerle çalışılabilmiş ve bu sayede yüz yüzeden çok daha tatmin edici bir öğrenim görülmesinin önü açılmıştır.

Bu platformdan, sınavlara hazırlanmak ve okuldaki notlarını yükseltmek isteyen bütün öğrenciler ve mezunlar yararlanabilir. İlk etapta, Yükseköğretim Kurumları Sınavı(YKS) ve Lise Geçiş Sınavı(LGS)'na hazırlanan öğrenciler ve mezunlara yönelik programlar faaliyete geçmiştir. Yakın zamanda ise aşağıdaki sınavlar için de programların açılması çalışmaları sürmektedir:

  • Kamu Personeli Seçme Sınavı(KPSS)
  • Test of English as a Foreign Language(TOEFL) ve International English Language Testing System(IELTS)
  • Dikey Geçiş Sınavı(DGS)
  • Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı(ALES)
  • Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı(TUS)

21. Yüzyıl ile beraber, iletişim teknolojilerinin sağladığı imkanlarla artık "Uzaktan Çalışma" ve "Uzaktan Öğrenme" konuları toplumların odağına oturmuştur. Tüm bilginin zaten İnternet'te kullanıma hazır olduğu şu zamanlarda, öğrencilerin en önemli ihtiyacı harmanlanmış püf noktaları, yönlendirmeleri hızlıca elde edebilmektir. Bunu sağlamanın yolu ise konusunda uzman öğretmenlerle iletişimde olmaktan geçer. Ama ne güzel ki, artık bunu sağlamak için kimsenin yer değiştirmesi, yurtlarda, tanıdıklarda kalmasına gerek yoktur. Eğitim-Öğretim için yer değiştirme artık zaruri ihtiyaçtan ziyade bir tercih haline gelmiştir.

Sizin tercihiniz ise bulunduğunuz yerin, evinizin, rahatlığında sürekli kayıt altına alınabilen, tekrar seyredilebilen, ölçümlenebilir sistemlerle canlı derslerle konusunda uzman öğretmenlerden öğrenim görmekse; şu an doğru yerdesiniz.

Tekrar hoşgeldiniz!

Bu dokümanın en son güncellenme tarihi 18 Ağustos 2020'dir.